петок, 26 април 2019
Македонија 26.04.19 | 23:40

Села: Алијанса за Албанците ќе одлучи до четврток дали ќе поддржи некој од кандидатите

Граѓаните се слободни сами да одлучуваат за кого ќе гласаат во вториот круг, вели претседателот на Алијанса на Албанците, Зијдин Села. Алијансата на Села застана зад...

Сцена 26.04.19 | 23:14

Фановите збеснаа: Зулејка од „Деспасито“ танцува во црна танга

Згодната Зулејка објави видео од плажа на кое таа е облечена во црно боди танга и танцува. За само неколку часа ова видео собра огромен број на коментари и лајкови. ...

Македонија 26.04.19 | 23:09

Пендаровски од Велес: Оваа влада направи добри потези за коишто добивме пофалби од Светот

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски од Велес повика граѓаните на масовна излезност и поддршка на опцијата Заедно Напред во име на економскиот развој на државата,...

Црна хроника 26.04.19 | 22:56

Повредени две лица во тешката сообраќајка на автопатот Скопје-Куманово

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа на автопат Скопје-Куманово после наплатната станица Петровец. Според неофицијални извори во сообраќајката учествувале...

Црна хроника 26.04.19 | 22:20

Сообраќајна несреќа во близина на наплатната станица Петровец

Сообраќајот вечерва е во прекин на патот Скопје – Куманово , поради сообраќајна несреќа. Од 21,15 часот поради случена сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на авт.Скопје-Куманово...

Македонија 26.04.19 | 21:51

Мицкоски: Битола се крева против неправдите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари посета на Битола, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски пред присутните посочи власта соочена...

Македонија 26.04.19 | 21:39

Силјановска од Куманово: Луѓето се охрабруваат и го најавуваат падот на оваа ненародна влада

Кандидатот за претседател на државата поддржан од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, денеска беше во посета на Куманово, каде оствари средби со голем број граѓани. Го...

Црна хроника 26.04.19 | 21:34

Три убиства за една недела, меѓу нив и деветгодишно дете – убијците на слобода, институциите истражуваат

“Случајот се истражува“. Ова е единствениот одговор што може да го добиете од надлежните органи кога станува збор за убиствата. А убијците се на слобода. Во месец март...

Сцена 26.04.19 | 21:21

Анџелина Џоли, целото богатство го остава на само едно од нејзините шест деца

Американските медиуми тврдат дека Анџелина Џоли одлучила целото свое богатство да го остави на нејзиниот „златен син“, посвоениот Медокс (17), кој најмногу ја поддржал...

Свет 26.04.19 | 21:05

Мотор на Боинг 737 почнува да гори веднаш по полетувањето

Денеска се појавија шокантни снимки од полетувањето на патнички авион Боинг 767, кој веднаш потоа се запалува. На видеото снимено и објавено од еден од патниците, кој...

Сцена 26.04.19 | 20:45

Холивудскиот актер Бишир ја нашол својата сопруга на дното на базенот

Канадската манекенка Стефани Шерк (37) извршила самоубиство во базенот на својот дом во Шерман Оукс во Калифорнија. Како причина е наведен недостаток на кислород во...

Македонија 26.04.19 | 20:30

Мицкоски од Могила: Ќе донесеме правда која толку многу и треба на Македонија

Во вториот круг повторно ќе победиме во Могила. Денес ги посетив жителите на оваа општина каде велат притисоците од власта овде по првиот круг од изборите се големи,...

Калеидоскоп 26.04.19 | 20:23

Бигорски објави видео за Велики Петок, допира до душата на секој верник

Познатото македонско древно светилиште „Свети Јован Крстител“, попознат како Бигорски манастир објави видео запис за Велики Петок. Наратор е Дејан Лилиќ, камерманите...

Калеидоскоп 26.04.19 | 20:07

Велигденски верувања: Ако денес ја измиете косата, цела година нема да ве боли глава

Во разни делови на земјата важат различни обичаи. Некои вапсуваат јајца на Велики четврток, некои на Велики петок, други на Велика сабота. Некои ги вапсуваат јајцата...

Свет 26.04.19 | 19:53

Русинката Марија Бутина осудена на 18 месеци затвор за шпионажа

Судот во Вашингтон ја осуди Русинката Марија Бутина на 18 месеци затвор за шпионажа, откако таа призна дека се обидела да се инфилтрира во републиканските кругови и да...

Црна хроника 26.04.19 | 19:45

Инцидент во Чаирчанка: Скопјанец претепан до смрт?

Едно лице било претепано до смрт по расправија во ТЦ „Чаирчанка“, неофицијално дознава 24 Инфо. Од МВР, пак тврдат дека не станува збор за убиство, но не даваат никакви...

Македонија 26.04.19 | 19:24

Силјановска од Бањица: Сите граѓани на Македонија имаат проблеми со сиромаштијата, корупцијата, непотизмот

Денеска кандидатот за претседател на државата проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова оствари средба со жителите на село Бањица. Во текот на средбата се разговараше за...

Македонија 26.04.19 | 19:15

Македонското знаме е симнато од јарболот на врвот на Водно над Скопје

Македонското знаме е симнато од јарболот на врвот на Водно над Скопје, а претходно тоа се случи во повеќе градови и општини низ Македонија. Инаку, тоа не може да го направи...

Македонија 26.04.19 | 19:08

Мицкоски: Народот му ја спрема вистинската метла на Заев, прво на 5 мај, а потoа и на предвремените парламентарни избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета на Прилеп, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски од Прилеп кажа дека Зоран Заев постојано...

Економија 26.04.19 | 19:00

Синот на Мира дизел најави: Ќе се повлечам од работното место во ЕЛЕМ

Синот на пратеничката Мира Стојчевска, Виктор Стојчевски, на својот профил на Фејсбук објави дека од вторник ќе поднесе оставка на своето работно место во АД ЕЛЕМ од,...