недела, 24 март 2019
Калеидоскоп 24.03.19 | 23:53

Во овие земји луѓето се најљубезни со туристите

Србија е меѓу првите 10 земји кои биле најгостопримливи домаќини во 2018. година, според извештајот на сајтот Booking. Врз основа на оценките на туристите, освен Србија, на...

Здравје 24.03.19 | 23:42

Внимавајте: Маникирот може да биде штетен по вашето здравје!

Во неколку наврати експертите кои работат во козметичката индустрија се огласија против штетноста и ризикот по здравјето што ја предизвикуваат штетните УВ зраци додека...

Калеидоскоп Свет 24.03.19 | 23:28

Со авион влетал во куќа после расправијата со сопругата

Еден маж во Боцвана влетал во куќа со приватниот авион „Кинг ер“, со кој сакал да ја убие својата сопруга после нивната расправија, јавува порталот „Ајвитнес њуз“. Според...

Свет 24.03.19 | 23:06

Страшни снимки од евакуацијата на патниците од крузерот во Норвешка

Сите 1.300 луѓе кои беа на крузерот на кој му откажа моторот недалеку од западниот брег на Норвешка се спасени, соопштија норвешките официјални претставници. Осум лица...

Фудбал 24.03.19 | 22:53

Македонија одигра нерешено со Словенија 1-1

На стадионот „Стожице“ во Љубљана вечерва фудбалските репрезентациите на Македонија и Словенија одиграа фудбалски натпревар нерешено 1-1. Фудбалската репрезентација...

Мода и убавина 24.03.19 | 22:34

Како да го спречите создавањето на брчки околу устата?

За да го спречите нивното настанување или пак да ја намалите видливоста на брчките, ние ви нудиме неколку совети: Оставете ги цигарите Цигарите се лоши за кожата од две...

Свет 24.03.19 | 22:21

Истрагата покажа: Трамп не соработувал со Русија

Кампањата на Доналд Трамп за претседателските избори во 2016 година не заговарала со Русија, покажува извештајот на специјалниот советник Роберт Милер, кој две години...

Кариера 24.03.19 | 22:09

Се бара личен асистент кој ќе патува по светот, плата 4000 евра

Работното место вклучува патување по светот и престој во скапи хотели, а за целата таа „мака“ се компензира со месечна плата од околу 4.000 евра. Тоа го нуди 26-годишниот...

Црна хроника 24.03.19 | 21:47

Човечки фактор причина за пожарите во Кичевско

Човечки фактор е причина за неколкуте пожари кои се уште се активни на територијата на општина Кичево. На страната на селото Попојани и шумските подрачја кои се поврзуваат...

Калеидоскоп 24.03.19 | 21:35

Пилотирањето им е семеен бизнис

Д-р Ветрет вели дека оваа приказна е воодушевувачка и инспиративна за сите млади жени, пренесува Дејли Меил. Д-р Џон Ветрет, деканот на еден приватен американски аеронаутички...

Калеидоскоп 24.03.19 | 21:13

Криев дека ми е девојка: Боба искрено за животот со Лепа Брена

Поранешниот тенисер, бизнисменот Боба Живојиновиќ, открил како започнала неговата врска со фолк-ѕвездата Лепа Брена. Во документарниот филм на Брена, „Годините на...

Останати спортови 24.03.19 | 20:48

Дејан Георгиевски освои злато на Светскиот куп во Софија

Македонскиот репрезентативец во таеквондо, Дејан Георгиевски, повторно се закити со златен медал на Г1 светскиот куп, мулти европското првенство во Софија 2019 година. Овој...

Сцена 24.03.19 | 20:09

Игор Којиќ и ја уништи кариерата на Северина

Се ближи ли крајот на кариерата на Северина? Наместо потпора, сопругот на хрватската ѕвезда може да биде главен виновник кој може да и стави крај на кариерата на ,,СЕВЕ”...

Македонија 24.03.19 | 19:55

Мицкоски: Изборите кои следат се одлука за тоа каква Македонија сакаме

Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се многу повеќе од тоа, тие се одлука за тоа...

Македонија 24.03.19 | 19:39

Мицкоски: Младите се клучната сила во нашата борба за подобра Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на ораторска вечер организирана од унијата на млади сили на партијата. Навистина е убав настанот кога гледате млади...

Црна хроника 24.03.19 | 19:34

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без куќа која изгоре во пожар

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна беше денеска...

Калеидоскоп 24.03.19 | 19:28

Кога барате партнер за цел живот, важни се само две работи

Кога барате личност покрај која ќе сакате да го поминете целиот живот, потребно да обрнете внимание само на овие две работи: Правило број 1: Сѐ мора да биде едноставно...

Сцена 24.03.19 | 19:19

По несреќата му порасна цената, еве колку чини сега настап на Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ успешно заздравува од сообраќајната несреќа која се случи на 23 октомври во близина на неговиот роден крај. Пејачот сепак ги прекршил советите на лекарите...

Балкан 24.03.19 | 19:11

Шешељ запали знамиња на ЕУ и НАТО во центарот на Белград

Во организација на националистичката Српска радикална партија (СРС) денеска во центарот на Белград се одржа протестен марш по повод 20-годишнината од почетокот на воздушните...

Економија 24.03.19 | 18:52

Жителите на Шутка и Иловица се кренаа на протест против отварање рудник

Млади од селата Иловица и Штука и граѓански активисти против отворање на рудник на компанијата „Еуромакс Ресоурцес“ денеска со протестен марш во општинскиот центар...