петок, 22 март 2019
Астро 22.03.19 | 23:30

Што треба да работите според кинескиот хороскоп?

Стаорец (1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008) Карактеристики: Стаорците најдобро се снаоѓаат на позиции каде што се бара голема активност. Колку повеќе напор ќе вложат во работата,...

Црна хроника 22.03.19 | 23:08

И ноќва немири на „Рузвелтова“: Тепачка со ножеви, има повредени

Тепачка и бркотница со ножеви се случила вечерва на улицата „Рузвелтова“ во Карпош 1, дознава „НетПрес“. Според информациите на порталот, непознати лица го нарушиле...

Интима 22.03.19 | 23:01

Tри работи што никако не смеете да ги правите пред секс

За да ги избегнете сите непријатности или проблеми за време на секскуалниот чин, ова се три работи што мора да ги избегнувате пред истиот: 1. Да се депилирате Како и пред...

Калеидоскоп 22.03.19 | 22:47

Eмотивниот момент кога кутре ќе се сретне со кравата што го одгледа

Откако мајката на малото кутре Роки умрела набрзо по породувањето, една крава сама го одгледала сирачето. Две години живееле заедно, јаделе, си играле, спиеле еден покрај...

Економија 22.03.19 | 22:29

МЗ: Неуспешен беше обидот на десетина партиски активисти да создадат впечаток дека земјоделците наводно ја напуштиле трибината

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува...

Естрада 22.03.19 | 22:24

Шоканти детали од братот на Кевин Спејси: Татко ни беше нацист, кој нè тепаше и силуваше до бесвест

Постариот брат на Кевин Спејси, Рендал Фовлер, вели дека педофилскиот скандал во кој е вмешан неговиот брат воопшто не го изненадува, имајќи го предвид мрачното минато...

Македонија 22.03.19 | 22:12

Дали еден број треба да се следи е одлука на судот

Директорот на Оперативно-техничката агенција, Зоран Ангеловски, рече дека Агенцијата мора да ја спроведе судската наредба и нема право мериторно да одлучува дали нешто...

Технологија 22.03.19 | 22:01

Утре на пладне прекин на мобилните и ГПС-уредите

Метеоролозите најавуваат дека утре Земјата ќе биде погодена од густа и силна соларна бура. Уредите на НАСА и Националната агенција за океански и атмосферски истражувања...

Економија 22.03.19 | 21:40

СДСМ: Откако сме на власт растат платите, невработеноста опаѓа

СДСМ денеска се огласија во јавноста со соопштение истакнувајќи дека имало рекорден раст во 2018 на платите, а тие растат и во 2019, па просечната плата во јануари е зголемена...

Балкан 22.03.19 | 21:36

Дога гризнала новороденче за глава, критично е

Во селото Репаш кај Копривница домашно куче гризнало едномесечно бебе за глава. Девојчето е во животна опасност, јавуваат хрватските медиуми. Новороденчето, родено...

Естрада 22.03.19 | 21:30

Не е со Бредли, но Лејди Гага сепак е во врска со познат актер

Со месеци јавноста шпекулираше дека Лејди Гага е во врска со Бредли Купер, особено по нивниот настап на овогодинешните „Оскарите“, а пејачката дури и ја раскина свершувачката....

Кујнски тефтер 22.03.19 | 21:19

Ѝ се згадиле киндер јајца засекогаш

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер јајцето што му го купила на својот син. Карли Малиган (28) го...

Кошарка 22.03.19 | 21:13

Перо Антиќ претседател на Олимпискиот совет на МОК

Управниот одбор на Македонскиот олимписки комитет на 117. седница одлучи за нов претседател на Олимпискиот совет на МОК да го назначи Перо Антиќ. Некогашниот капитен...

Балкан 22.03.19 | 20:52

Што се добива за летање орли во Србија?

Пекари Албанци од панчевачкото село Долово летале орли, а фотографиите ги објавиле на интернет. Но, за разлика од Македонија, које го проголта и пеењето на албанската...

Балкан 22.03.19 | 20:42

Советот на Европа бара од Тирана реален попис на малцинствата

Советот на Европа побара од Албанија да го почитува начелото на слободно изразување на националните малцинства на пописот во 2020 година. Советот на Европа апелира Албанија...

Калеидоскоп 22.03.19 | 20:27

Ова убаво женско име значи „пролет“, но и симболизира светлост

Првиот ден од пролетта им припаѓа на сите девојки и жени низ светот кои го носат името Весна. Во старословенската митологија Весна била божица на пролетта. Нејзиното...

Македонија 22.03.19 | 20:13

Фрчкоски одбил дуел, Андов вели: Тој не ја ни прочитал книгата

Љубомир Фрчкоски го одбил предлогот за телевизиски дуел на Стојан Андов, уште пред тужбата, откри Андов вечерва неговото интервју за Канал 5 телевизија. Во неговото...

Економија 22.03.19 | 20:05

Министерот ги нарече лажговци: Сточарите демонстративно му заминаа на Николовски

Сточарите од Велешко демонсктративно ја напуштија трибината на Министерството за земјоделство во Велес, откако министерот Љупчо Николовски им дека лажат, по што настанот...

Свет 22.03.19 | 20:03

Два разорни циклони ќе ја погодат Австралија викендов

Илјадници Австралијанци се евакуирани поради доаѓањето на два потенцијално разорни циклони, објави Би-би-си. Во текот на викендот Тревор ќе го погоди северот на Австралија,...

Црна хроника 22.03.19 | 19:53

Маж падна во Вардар

Припадници на полицијата и пожарникари повеќе од три часа трагаат по маж кој паднал во водите на Вардар на излезот од Гостивар. Гостиварец во полиција пријавил дека...