четврток, 21 март 2019
Естрада 21.03.19 | 23:45

Дарко Лазиќ: Ана ме изневеруваше со него додека бевме заедно

Пејачот Дарко Лазиќ откри помалку непознати детали од брачната заедница со Ана Севиќ. Прв пат во јавноста за српски “Свет“ прозборел за неверствата на Ана, но открил...

Фудбал 21.03.19 | 22:59

Македонија пресилна за Летонија – видео од головите

Македонската фудбалска репрезентација со 3-1 ја победи Летонија во првиот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020, Горан Пандев по 100-ти пат го носеше...

Македонија 21.03.19 | 22:49

Героски за власта: Решавањето на спорот со името не е оправдување за неисполнетите реформи

Новинарот Бранко Героски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија жестоко ја критикуваше власта на СДСМ поради незадоволителните перформанси...

Астро 21.03.19 | 22:40

Девицата ќе спречи љубовни проблеми, на Близнаците им треба чаша вино

Последната недела од март ни го носи и новиот неделен хороскоп. Ова се бурни денови за сите хороскопски знаци, но не се среќни за сите… Кај некои знаци може да дојде до...

Македонија 21.03.19 | 22:31

Што напиша Андов што го налути Фрчкоски

Во книгата „Пред атентатот и по него“ Андов пренесува разговор со поранешниот претседател Киро Глигоров. Стојане, вчера имав неочекуван состанок. Во вилата ми дојдоа...

Фудбал 21.03.19 | 22:21

Горан Пандев „мистер 100“

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев, вечерва, на Националната арена „Филип Втори“ на мечот со Летонија го игра 100-от настап во дресот на А репрезентацијата....

Македонија 21.03.19 | 22:10

Фрчкоски за Андов: Тужев независно што тој можеби тотално одлепил

Во дебатниот магазин на ТВ21, професорот Љубомир Фрчквски објаснува дека како се одлучил да поднесе тужба против поранешниот собраниски спикер, Стојан Андов. Тој на...

Македонија 21.03.19 | 21:57

Адвокатот Митровски: Павле Силјановски е еден од најдобрите и најемпатични ликови што ги знам

Гордана Силјановска Давкова, кандидатот на претседател на Македонија, се огласи на Фејсбук и побара нејзиниот син да го остават на мир и да не го злоупотребуваат во...

Здравје 21.03.19 | 21:46

Заедно можеме – На Кристијан му требаат уште 800 евра за лекување

Кристијан Андреев е дете кое боледува од многу тежок облик на аутизам и епилепсија. Недостасуваат уште 800 евра за Кристијан за замине на лекување во Турција. -Ајде да...

Македонија 21.03.19 | 21:33

Утре протест против предудата на Алими, осуден за 27 април

Утре во Скопје ќе се одржи протест против пресудата за Абдилфетах Алими, за настаните на 27 април во Собрание, информира ТВ21. Неговиот син, Бурим Алими, денеска повика...

Македонија 21.03.19 | 21:20

Ориѓански се стори пишман – ги повлече статусите против Дурловски и против новинарите

Музичарот Златко Ориѓански се пишмани. Откако деновиве беше акуелен со навреливи статуси со кои шири говор на омраза, денеска реши истите да ги избрише од неговиот ѕид...

Македонија 21.03.19 | 20:59

Героски: Заев ветуваше дека јавниот обвинител ќе го избира опозицијата

Новинарот Бранко Героски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија ја потсети македонската јавност на едно од неостварените ветувања на опозиционерот...

Естрада 21.03.19 | 20:54

Невенчаниот сопруг на Ана Бекута – Се запознале во 80-те, а го оставила поради колега

Ана Бекута веќе десет години е во емотивна врска со поранешниот министер Милутин Мркониќ, а јавноста помалку е запознаена со фактот дека пејачката пред Мрка, љубела...

Македонија 21.03.19 | 20:39

Ченто му пиша на Пендаровски: Ако ние сме насилници за една “клоца”, што се вашите сегашни пријатели кои ги отворија вратите на 27 април

Јане Ченто до Пендаровски: Ако ние сме насилници, што е вашиот аболициран пријател? Одбравте погрешен човек кој ве кандидира и затоа ќе загубите – му се обрати Јане...

Македонија 21.03.19 | 20:30

Цуцуловски: После МАНУ мојот акроним ќе биде ХYYZYY – ХХ

ПРАВО И ЗАПОВЕД. Денес, на 21 март 2019 година (Денот на пролетта) македонската јавност имаше ретка чест да чуе дека Македонската академија на науките и уметностите, одлучила...

Економија 21.03.19 | 20:22

Нема закон за нив – Водостопанство вработува уште 110 лица пред избори

Водостопанство вработува 116 нови лица за плата од 12.500 до 24.000 денари. Ова се случува во предизборен период, кога законот налага да се замрзнат вработувања во администрација...

Македонија 21.03.19 | 20:11

Јавноста против „борецот“ за човекови права Најчевска: Засрами се!

Откако некоимедиуми објавија дека синот на кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова, е „фатен како свири на клавир“ се огласи...

Двоглед 21.03.19 | 19:58

Населба Ќерамидница ќе се преименува во Стојанче Ангелов

Скопската населба Ќерамидница од први април ќе го носи името на генералот Стојанче Ангелов. Ова беше одлучено на денешната седница на советот на Град Скопје, на која...

Македонија 21.03.19 | 19:40

Македонците се возат во автобуси и комбиња со неисправни сопирачки

Македонија има сериозен проблем со јавниот превоз. Стари расипани возила, неисправни сопирачки, небезбеден трансорт… Автобуската несреќа со возило на Дурмо турс...

Естрада 21.03.19 | 19:24

Анабела: На 20 години ми дијагностицираа канцер, се плашам да не ми се врати!

Пејачката Анабела Атијас имала само 20 години кога се сретна очи во очи со страшната болест од која многумина не се излечиле, но на голема благодарност на докторите и...