петок, 22 февруари 2019
Свет 22.02.19 | 23:50

Италија сака да им овозможи на граѓаните да предлагаат закони во Парламентот

Претставничкиот дом на италијанскиот Парламент, во кој доминираат пратениците на популистичкото Движење 5 ѕвезди и десничарите од антиимигрантската Лига, вчера усвои...

Естрада 22.02.19 | 23:34

Од погребот на Шабан се направи циркус, сите го заборавија колегата што загина со него

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од јавноста, бидејќи...

Естрада 22.02.19 | 23:17

Шабан ѝ помогна во кариерата: Пријовиќ не се појави на погребот, а за тоа има голема причина

Пејачката Александра Пријовиќ поради бременоста не присуствуваше на денешниот погреб на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ. Сепак таа реши на Инстаграм да се...

Твитови 22.02.19 | 23:14

Во еден ден можеш да силуваш, опњачкаш банка, извадиш бубрези и да си дремнеш


Економија 22.02.19 | 23:02

Ќерката на Мерко заврши во управен одбор

Без оглед на реакциите во јавноста, функционерите продолжуваат да си ги вработат најблиските во јавните и државните институции. Последно што се дозна е дека и градоначалникот...

Естрада 22.02.19 | 22:58

Каде ќе ви оди душата: Додека Гоца го прегрнуваше ковчегот на Шабан, се појавија ужасни коментари

Денеска повеќе од 7.000 луѓе го испратија во вечното почивалиште, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ. Гордана, неговата сопруга со плач и лелеци се раздели од својот...

Естрада 22.02.19 | 22:22

Разочарување во бракот и љубовта: Карлеуша и Душко сепак се пред развод?

Бракот на пејачката Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ ќе биде завршен, барем така тврди познатиот астролог Пеѓа Петровиќ. Нивниот брак имал проблеми, а најголемиот се случил...

Македонија 22.02.19 | 22:19

Подем ќе ја поддржи Силјановска на претседателските избори

Партијата на Обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ ѝ дава јавна и отворена поддршка на проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република...

Црна хроника 22.02.19 | 22:03

Мајка од Кочани ѝ ја украла маздата на ќерка си за да му ја подари на љубовникот

Мајка од Кочани ѝ ја украла „маздата“ на ќерка си за да му ја подари на љубовникот. Најпрвин мајката ги украла клучевите, а потоа кај нотар го фалсификувала потписот...

Македонија 22.02.19 | 21:48

Морална одговорност е кога ќе си поднесе оставка функционерот, а не вработениот роднина

Во гостување нa емисија на Алсат телевизија, членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Нелоски, истакна дека морална одговорност на функционерите е да си поднесат...

Македонија 22.02.19 | 21:40

Не очекувајте дека нашите семејства ќе не чекаат нас да ги завршиме политичките кариери за тие да се вработат

Вицепремиерот Бујар Османи во вечерашното гостување на телевизија 24 објаснуваше што значи непотизам. Непотизам е искористување на својата политичка моќ за вработување...

Балкан 22.02.19 | 21:39

Стравична игра на судбината: Бутулија му го спасил животот на својот крвник

Директорот на АССМ, Мирко Бутулија кој денеска беше убиен во просториите на своето претпријатие, пред две години му го спасил животот на својот убиец, секретарот Предраг...

Македонија 22.02.19 | 21:33

Заев се плаши од поразот на претседателските избори и затоа спасот го бара во консензуалниот кандидат со ДУИ

СДСМ се плаши од изборите и затоа бара консензуален кандидат со ДУИ. Тоа не го прави со цел да се сплоти македонскиот со албанскиот народ, туку тоа го прави за да го скрие...

Македонија 22.02.19 | 21:29

Нелоски: Силјановска ќе биде мајка на нацијата, таа го почитувала и ќе го почитува Уставот

Фокусот им е кон нашиот претседателски кандидат, Гордана Силјановска и тоа е добро. Нејзините ставови се и ќе бидат во согласно Уставот на Република Македонија. Таа...

Естрада 22.02.19 | 21:15

Тајната која Шаулиќ долго ја криел: Како кралот на народната музика останал без коса

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. Тој признал...

Естрада 22.02.19 | 20:54

Карлеуша не беше на погребот на Шабан: Од првиот ден бил со неа, ја бодрел и убедувал дека не треба да се плаши

Јелена Карлеуша  не присуствуваше на погребот на Шабан Шаулиќ. Како што еднаш таа објаснила, не оди на погреби на пријателите, бидејќи се плаши дека тоа нема да го поднесе....

Естрада 22.02.19 | 20:29

Шабан му даваше на Роберт 500 евра месечно: Тапанарот ја откри тајната за вонбрачниот син на Шаулиќ

Денеска беше погребан Шабан Шаулиќ. Во вечното почивалиште го испратија многумина, но не и неговиот вонбрачен син, како што претходно пишуваа медиумите. Тапанарот кој...

Македонија 22.02.19 | 20:02

Јанакиески заминува во куќен притвор, Ристовски останува во „Шутка“

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за поранешниот...

Македонија 22.02.19 | 19:54

Вработените во „Шутка“ не го даваат директорот

Вработените во затворот „Шутка“ не се согласуваат со барањето на премиерот Зоран Заев, кој побара и со директорот Ѓоко Котевски кој најави дека во понеделник ќе се повлече...

Свет 22.02.19 | 19:37

Орбан ја бара вистината за мигрантите: Ќе ги разоткриеме плановите на бриселската бирократија

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денес изјави дека луѓето имаат право да знаат “што планира Брисел”, наведувајќи дека прашањето за мигрантите ќе биде главно европските...