сабота, 12 јануари 2019
Интима 12.01.19 | 23:45

Како да имате секс без кондом, а да не забремените?

Кога би ги запрашале мажите и жените дали повеќе го сакаат сексот без кондом или сигурниот секс, и едните и другите едногласно би гласале за она првото. И навистина, разликата...

Калеидоскоп 12.01.19 | 23:36

Актерката го доеше своето бебе на снимање: Оваа неодолива фотографија собра многу симпатии

Кејт Хадсон неодамна се породи но и покрај тоа таа продолжи да ги извршува своите деловни обврски и тоа со бебе во прегратка. Таа на Инстаграм објави фотографија со својата...

Македонија 12.01.19 | 23:13

Како ќе изгледаат личните карти за албанските граѓани!

На Фејсбук страната на Движењето Беса, постирана е „фотошоп“ верзија на тоа како во иднина би изгледала лична карта на Албанците во „Северна Рпублика Македонија“...

Сервиси 12.01.19 | 23:00

Да и помогнеме на Христина да и се исполни новогодишната желба: Да пораснам, да ме излечат во Америка..

Христина Митревска е 12 годишно девојче кое боледува од „Chronic atypical neutrophilic dermatosis (Candle)“. Нејзината болест и ги има зафатено сите органи во телото, поради што девојчето...

Црна хроника 12.01.19 | 22:42

Излетал од патот и удрил во четири паркирани возила, возачот тешко повреден

Синоќа околу 3 часот по полноќ на улицата Миро Барага во Пробиштип патничко моторно возило „Мерцедес“ со бугарски национални ознаки излетало од патот и удирило во...

Свет 12.01.19 | 22:39

Запленет пиштол од шестгодишно дете во градинка

Полицијата од американската држава Охајо заплени пиштол од шестгодишно дете во градинка. Полицијата од градот Колумбус добила дојава дека детето носи нешто тешко во...

Балкан 12.01.19 | 22:37

Спасени пет деца во Банско, возеле надвор од стазите

Во Бугарија во зимското одморалиште Банско, спасени се пет деца од Србија, на возраст од 12 до 15 години, пренесоа „Вечерње новости“. Како што се наведува, станува збор...

Македонија 12.01.19 | 22:28

Разочараните Македонци со своја химна: Проклети да се предавниците

Македонците разочарани на Фејсбук ја шеруваат песната „Проклети да се предавниците“ и го искажуваат својот револт од промената на уставното име.

Сцена 12.01.19 | 21:58

Прв пат направи исклучок и кажа: „Најсреќена сум што сум мајка”

Двојката се запознала преку филмот „Jamon, Jamon” во почетокот на 90-тите години, но љубовта помеѓу Пенелопе и Хавер се развила дури во 2007 година, кога повторно се сретнале...

Балкан 12.01.19 | 21:52

Рама: По Косово, ќе ја отвориме границата со Македонија по принципот на Шенген

На пролет ја отвораме границата со Косово според режимот на Шенген зоната, а наскоро истото ќе се случи и со Македонија и Црна Гора. Ова го изјави албанскиот премиер,...

Балкан 12.01.19 | 21:45

,,1 од 5 милиони”, протести во Србија

Под мотото ,,1 од 5 милиони”, насобраните маршираа низ центарот на Белград во знак на протест против политиките на претседателот Вучиќ и неговата влада. Следниот протест...

Свет 12.01.19 | 21:29

Камион прегази демонстрант од ,,Жолтите елеци”во Белгија

Возачот на камион е идентификуван во Холандија, но денеска се уште е во бегство , соопшти вечерва обвинителството во Лијеж , кое ја води истрагата. Со помош на регистерските...

Македонија 12.01.19 | 21:19

Сто години ќе лежам, ама нема да им потклекнам

Брат абе си ја пробав среќата, велам, немам направено ништо и зашто да не ме пуштат дома. Ама како шо знаеш ме одбија, ми ја одбија и жалбата. Од обвинителството рекле дека...

Македонија 12.01.19 | 21:09

Каракамишева: Македонци, битката само што почна!

„Доброто во целото ова зло е што ваква национална катарза ни се случува прв пат во поновата историја. Во овие неколку години јасно се одвои здравото од гнилото национално...

Ракомет 12.01.19 | 21:01

Душан Новокмет: За мене засекогаш останува името Република Македонија

Поранешниот македонски репрезентативец и член на Пелистер во „златните“ години, Душан Новокмет, кој по 19 години се врати во Македонија. На својот Фејсбук профил напиша...

Ракомет 12.01.19 | 20:39

МТВ 2 го бојкотира Стоилов: За нив е само – „играчот со број 5“!

Во моментите на голема радост поради одличниот старт на репрезентацијата на Македонија на Мундијалот во Германија и Данска, доаѓа информација која во нормални држави...

Македонија 12.01.19 | 20:28

Зекири можен кандидат на СДСМ за претседател?

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. Оваа вест денеска низ албанските медиуми. Зекири беше новинар пред да стане партиски...

Балкан 12.01.19 | 20:14

Автобус кој превезувал хрватски ученици изгоре во Швајцарија

Во тунел во Швајцарија се запали и изгоре автобус со кој средношколци од хрватскиот град Сплит се враќале од одмор во Швајцарија. Несреќата се случила во тунелот Шалберг...

Македонија 12.01.19 | 19:50

Само душман може да се радува на Северна Македонија

Откако вчера беа изгласани уставните измени за промена на името на Република Македонија во Република Северна Македонија, горчината на граѓаните се повеќе расте. Социјалните...

Македонија 12.01.19 | 19:31

Граѓаните до Зоран Заев: Предавник, слуга на ѓаволот!

Милиони негативни коментари од вчера на социјалните мрежи откако во македонското собрание 81 пратеник ги изгласаа уставните измени кои произлегуваат од Договорот од...