четврток, 6 декември 2018
Калеидоскоп 06.12.18 | 23:35

Северина со љубовна порака ги демантира српските таблоиди

Еден српски таблоид на насловната страница објави дека Северина се разведува по три и пол години брак со Игор Којиќ. Како еден од ,,аргументите” наведуваат дека таа...

Македонија 06.12.18 | 23:09

Мицкоски: Нема прогон, нема притисок кој може да ги покрие црнилата на оваа Влада

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода, каде оствари средба со голем број на членови и симпатизери на...

Македонија 06.12.18 | 22:33

Адвокатот на Богдан Илиевски: Во говорот од 27 април тој не ги повика граѓаните да влезат во Собранието

Судењето за „крвавиот четврток“ денеска продолжи во доказна постапка со презентирање на доказите на обвинетиот Богдан Илиевски кој се смета за еден од организаторите...

Патувања 06.12.18 | 22:19

Џеки Чен пристигна во Хрватска

Велосипедистот Џеки Чен (40) од Тајван пристигна во Шибеник. Досега има поминато 40.000 километри и има видено околу 60 земји. Патувањето на Џеки Чен почна во јуни 2015 година...

Македонија 06.12.18 | 21:54

Љубиша, смеј се таму и уживај во рајот, зашто овде во ова трло за стрижење овци живите им завидуваат на мртвите!

Денеска замина познатиот македонски режисер и политичар, професорот Љубиша Георгиевски. Актерите, пријателите, политичарите, познаниците се простуваат од човекот...

Македонија 06.12.18 | 21:51

Маја Коцијанчич за ПресингТВ: Хан го прочита писмото на Груевски, но не сака да го коментира

Европската унија го добила писмото што поранешниот македонски премиер Никола Груевски го испрати до Комесарот за проширување, но не сака да го коментира. „Пресинг...

Балкан 06.12.18 | 21:39

Атина: Се судрија анархистите и полицијата, 30 приведени

Најмалку 30 лица се приведени вечерва за време на судирите меѓу грчката полиција и група анархисти во атинската населба Ексархија, каде пред 10 години беше убиен младиот...

Македонија 06.12.18 | 21:25

Комеморативна седница во Собранието по повод смртта на Љубиша Георгиевски

Собранието на Република Македонија утре напладне ќе одржи Комеморативна седница по повод смртта на Љубиша Георгиевски, поранешен претседател на Парламентот. Георгиевски...

Калеидоскоп 06.12.18 | 20:51

Најсјајната комета на 16 декември ќе помине најблиску до Земјата

Најсјајната комета наречена 46P/Wirtanen следната недела ќе помине покрај Земјата. Тоа ќе биде една од десетте најблиски средби со вакво небесно тело од 1950 година и една од...

Македонија 06.12.18 | 20:34

„Покрај нарачаното „Кацарска судство“ и „Русковска обвинителство“ денес видовме и нарачани сведоци чија цел е уништување на ВМРО-ДПМНЕ“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Карпош, каде оствари средба со голем број на членови и симпатизери на партијата. Имено...

Калеидоскоп 06.12.18 | 20:31

Вистинско чудо: Бебе оживеало откако 15 часа било во мртовечница

Вработените во крематориум во Кина доживеале вистински шок, кога мртво бебе заплакало само неколку минути пред да го кремираат. Ан Ан е роден предвреме во болница во...

Балкан 06.12.18 | 20:15

Ниту ќе бидеме Македонци ниту јазикот ќе смееме да си го речеме македонски

По големата бура што во Грција ја предизвикаа изјавите во Собранието на премиерот Зоран Заев за учењето на македонскиот јазик во Грција, за неговата употреба, за „Егејска...

Македонија 06.12.18 | 19:49

Зората ќе изгрее против овие црнила кои ја потонуваат нашата држава

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во скопски Карпош. КАко што вели, имал средба со луѓето кои се верни...

Македонија 06.12.18 | 19:43

Советничката на Заев Ленче Николовска избркана од Могила

Ленче Николовска која е посебен советник во Владата на СДСМ и го советува Зоран Заев за прашања поврзани со земјоделството, шумарството и водостопанството вчера беше...

Македонија 06.12.18 | 19:38

Чекајќи го Годо и „бомбите“ за Заев…

Кој од меч живее, од меч и умира… Вака барем вели старата поговорка, а старите, тие да не ти биле будали. Иако, некои билмези сесрдно сакаат да не убедат дека биле, а не...

Црна хроника 06.12.18 | 19:16

Нинџа пред судот даваше исказ за 27 април

Во својот исказ денеска пред судот обвинетиот Александар Василевски Нинџа ги разоткри поранешните функционери на ВМРО ДПМНЕ кои давале насоки за упадот и настаните...

Калеидоскоп 06.12.18 | 19:07

Синот на Доналд и Ивана Трамп ја шокира цела Америка, погледнете што стави на врвот на новогодишната елка

Ако мислите дека претседателот на САД Доналд Трамп е лоша личност, обидете се да го замислите во празнична атмосфера. Еден од синовите на Трамп, Доналд Трамп Џуниор,...

Калеидоскоп 06.12.18 | 18:39

Најголемите трендови за украсување новогодишна елка

Празничната сезона не можеме да ја замислиме без новогодишната елка. Без разлика дали сте љубител на празничното декорирање или не, во најмала рака ќе поставите елка....

Македонија 06.12.18 | 18:27

Кабинетот на Иванов ги отфрла наводите за вмешаност во настаните од 27 април

Кабинетот на претседателот на Република Македонија вечерва преку пишано соопштени ги отфрли, како што се наведува, континуираните и очајни обиди за вмешување на претседателот...

Калеидоскоп 06.12.18 | 18:20

Ламар Одом ги открива валканите тајни на семејството Кардашијан

Биографот на НБА ѕвездата Ламар Одом – ​​Крис Палмер најави шокирачки пикантерии околу заедничкиот живот на играчот со Клои Кардашијан. Партнерката го откачи во момент...