петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 93 ново

Ермира Мехмети се разведува?!

ermira-mehmeti-2

Пратеничката од ДУИ, Ермира Мехмети Деваја се развела од својот сопруг, дипломатот Шенол Деваја, објавија албански медиуми. Како што посочува Република на албански јазик пратеничката и заменик амбасадорот во Тирана не се заедно веќе три месеци.

ermira mehmeti so mazot iСпоред информациите кај Деваја сега е и нивниот син, сопругот не дозволувал Ермира да го види детето. Нема потврда, но поради ова се подготвувала и смена на дипломатот и негово враќање назад, за возврат.

Ермира Мехмети и Шенол Деваја се венчаа во 2009 година. Тој е брат на сопугот на градоначалничката на Тетово и поранешна вицепремиерка Теута Арифи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top