четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 53 ново

Се ожени Васко Ефтов

Долгогодишниот новинар Васко Ефтов, познат по емисијата „Во Центар“ денеска се ожени. Соопштувајќи им ја оваа вест на своите пријатели, на својот Фејсбук профил Ефтов напиша: „На денот на револуционерната борба, јас капитулирав без борба“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top