четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 106 ново

Ќерката на Индира и Зоран Кастратовиќ: Нема да бидам ракометарка (ВИДЕО)

sara kastratovic

Сара Кастратовиќ сѐ уште не знае што ќе биде кога ќе порасне, но е сигурна дека не сака да биде ракометарка. Ќерката на една од најдобрите ракометарки кои некогаш играле за Македонија и тренерот на ракометниот клуб „Вардар“ вели дека како дете ѝ пречеле честите остуства на Зоран и Индира, па затоа не ни помислува да ја земе нивната професија.

Во интервју за емисијата „Екстра Ексклузив“ на „Канал 5“, 13-годишната Сара зборува и за тоа какви родители се тие, како и за нејзината пасија – хип хопот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top