вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Во Битола ќе се отвори албански конзулат

Според извори блиски на албанскиот премиер Еди Рама, градот на конзулите наскоро ќе добие и албански конзулат. Конзулатот е предвиден да се отвори на 22-ри ноември, денот на албанската азбука, пренесуваат албанските медиуми, меѓутоа и ако не се стигне до тогаш, сигурно е дека ќе биде отворен до почетокот на новата година.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top