недела, 17 декември 2017 | Вести денес: 84 ново

Лига на правдата – Justice League

justice-league

Жанр:
акција, авантура, фантазија

Режија:
Зак Снајдер

Актери:
Бен Афлек, Гал Гадот, Џејсон Мамоа, Ејми Адамс, Хенри Кавил, Езра Милер, Реј Фишер, Џреми Ајронс, Дајан Лејн, Кони Нилсен, Џеј Кеј Симонс

Заработка:
9,6 милиони долари

Top