вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 122 ново

Архива по таг: филм

Култура Интервјуа

Алесио Бозер, италијански режисер: Филмот „Трст, Југославија“ е мозаик на приказни и сведоштва и од двете страни на границата!

Во рамките на „Недела на италијанскиот јазик“, која во Македонија ја организира Италијанската амбасада од 16...

Култура

Филмот „Ѕверот е сеуште жив“ на режисерското дуо Мина Милева и Весела Казакова кој е цензуриран во Бугарија, вчера пред битолската публика

Мина Милева и Весела Казакова се режисерското дуо кое стои зад документарниот филм  „Ѕверот е се уште жив“, кој...

Top