среда, 20 септември 2017 | Вести денес: 107 ново

Архива по таг: Устав

Македонија

Поддржувачите на Тиранската платформа целосно ги прегазија Уставот, Деловникот и законите во обид да го изберат Талат Џафери за претседател на Собранието

Членови од Уставот, од Законот за Собранието и од Деловникот на Собранието кои беа прекршени при обидот за насилно...

Top