вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 79 ново

Архива по таг: топ

Македонија

Куновска: Вложив многу енергија во Советот на Град Скопје и во Собранието, а денес сведочам на бришењето на задникот со сето тоа од моите сопартијци

,,Мал придонес во борбата за европски вредности“-пишува поранешната пратеничка и претседателка на градската...

Македонија

Мицкоски: Исмајловска, Канческа – Милевска, Мукоски, Александрова, Арнаудов, Василевски и Рамчиловиќ не се повеќе членови на ВМРО-ДПМНЕ

На предлог на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Извршниот комитет на партијата, кој заседаваше вечерва по изгласувањето...

Top