понеделник, 19 февруари 2018 | Вести денес: 4 ново

Архива по таг: тиранската платформа

Македонија

Претседателот Иванов во интервју за унгарската национална телевизија: Нема да го дадам мандатот на некој што прифатил платформа од туѓа држава

Се додека не бидат отстранети правната и политичката пречка не можам да го доделам мандатот за составување на...

Top