вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 91 ново

Архива по таг: спасовски

Македонија

Хулиганите во МВР ѝ го чуваат стравот на Катица: Предизборните инциденти почнаа со „алфите“ на Спасовски и спектаклот на Јанева

Место да спроведе правна постапка во согласност со законот, Катица Јанева во координација со генералниот секретар...

Македонија

Оливер Спасовски побарал и користи полициско обезбедување и две возила од МВР, а зад себе ја има само неуспешната акција во Липково

Оливер Спасовски во македонската политичка историја, како министер, ќе биде запаметен по три работи: стана министер...

Top