петок, 26 мај 2017 | Вести денес: 33 ново

Архива по таг: села

sobranie ilija dimovski
Македонија

Димовски до Села: Ако мислеше на соживот и еднакви права, требаше да побараш во платформата Албанија да ја признае Македонија под уставното име

Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ во процедурална расправа со пратеникот Зијадин Села од собраниската...

Top