понеделник, 11 декември 2017 | Вести денес: 108 ново

Архива по таг: ристо никовски

Македонија

Никовски: Софија тврди дека нема Македонци, дека нема македонски јазик и сакаат да потшиме договор со кој експлицитно ќе го прифатиме тоа

Поранешниот амбасадор Ристо Никовски во гостувањето во емисијата Аргументи на ТВ Нова говореше за договорот...

Top