среда, 15 август 2018 | Вести денес: 71 ново

Архива по таг: реакција

Култура

Нацоски му одговори на грчкиот композитор Теодоракис: Кога диригиравте со двата македонски национални оркестри и хор, немавте замерка дека настапувате во Македонија

Благој Нацоски, македонскиот тенор и еден од најафирмираните македонски оперски пејачи во светот кој живее и...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев грубо го крши Изборниот Законик, и остава сомнеж дека со парите на граѓаните прави предизборна корупција

Граѓаните ја почувствуваа на својот грб некадарната економска политика на СДС, стои во рекацијата од ВМРО-ДПМНЕ...

Top