среда, 24 мај 2017 | Вести денес: 0 ново

Архива по таг: претседател

sobranie1-640x294
Македонија

Александрова: Претседателот на Собранието мора да ја гарантира унитарноста на државата, а не да поддржува платформи креирани во други држави

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Емилија Александрова, во Собранието на Република Македонија порача дека претседателот...

Top