петок, 18 август 2017 | Вести денес: 74 ново

Архива по таг: платформа

Македонија

Инфомакс: СДСМ ги мобилизира Албанците за да предизвика судир во вторник – Пресретната „Вибер“ комуникација со повици за војна пред Собрание!

Пресретната е скандалозна комуникација на „Вибер“ меѓу функционер на СДСМ во Арачиново и членови на локалниот...

Македонија

Ејуп Аљими, ДУИ: Платформа има – албанскиот јазик да биде официјален, промена на знамето и на химната, осуда на геноцидот врз Албанците (ВИДЕО)

За да ги отстраниме дилемите за заедничката декларација на албанските политички партии, јас сум принуден да ја...

Top