понеделник, 18 декември 2017 | Вести денес: 90 ново

Архива по таг: оружје

Македонија

Законот дециден – носење оружје во зградата на Собранието не е дозволено, личното обезбедување на Заев пукаше и вперуваше пиштоли(видео)

Личното обезбедување на потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, или на неговиот партиски челник Зоран Заев,...

Top