понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Архива по таг: македонија

Македонија

Грција ќе ѝ достави на Македонија спогодба во четири точки: Коѕијас: Името го вклучува идентитетот, јазикот, пасошите, личните карти, Уставот…

Предлози за името, иредентизмот, меѓународни и регионални односи на Македонија и мерки за позитивна агенда се...

Top