недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Архива по таг: Кочо Анѓушев

Економија

Корупцијата во Владата цвета, Заеви по цена на гарсониера купија фабрика, вицепремиерот Анѓушев од државата доби криминален тендер од 2,6 милиони евра

Корупцијата во Владата цвета. Семејството на Зоран Заев по цена на гарсониера купија фабрика, а вицепремиерот...

Економија

Популизмот на средната класа на Заев низ слики: Сиромашните на кои им се додворува Анѓушев не можат ни да го замислат богатството што го поседува (ФОТО)

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев великодушно ќе ја донира платата од 81.000 денари. Медиумите и јавноста...

Top