вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 79 ново

Архива по таг: Илија Димовски

Македонија

Илија Димовски: Доколку се заврши оваа процедура, одговорно тврдам дека покрај Преамбулата, во Уставот ќе бидат променети најмалку 51 член (видео)

Илија Димовски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ во македонското собрание, денеска се обрати во рамките на дискусијата...

Top