петок, 28 јули 2017 | Вести денес: 0 ново

Архива по таг: Заев

Македонија

Борисов: Очекуваме по потпишувањето на договорот Скопје да преземе акција за прекинување на антибугарската пропаганда и говорот на омраза

„Договорот ќе биде правно обврзувачки документ меѓу двете земји регулира трајно и стабилно добрососедските...

Македонија

Ќерката на Тито Петковски, Бубо Каров, Најчевска, Фрчкоски, судијката Цаца – Николовска – сите што одработуваа за СДСМ, вработени во Владата

Маја Петковска, ќерката на Тито Петковски е новиот специјален советник во владата на Заев, објави „Курир“. Работна...

Top