четврток, 25 мај 2017 | Вести денес: 121 ново

Архива по таг: ДУИ

talat dzaferi
Македонија

Талат над платформата, ги скара Албанците: Воен дезертер со коруптивно и со криминално минато не може да биде претседател на Собранието

Предлогот на СДСМ, ДУИ и на „Алијансата за Албанците“, Талат Џафери да биде претседател на Собранието и натаму...

ejup sobranie
Македонија

Ејуп Аљими, ДУИ: Платформа има – албанскиот јазик да биде официјален, промена на знамето и на химната, осуда на геноцидот врз Албанците (ВИДЕО)

За да ги отстраниме дилемите за заедничката декларација на албанските политички партии, јас сум принуден да ја...

Top