вторник, 30 мај 2017 | Вести денес: 72 ново

Архива по таг: ДОМ

14939362_10154781432024074_388701458179541279_o
Свет

Каде живее новиот претседател на САД (Фото)

Како што веќе знаете, Доналд Трамп е новиот претседател на САД. Неговата инаугурацијаќе биде на 20 јануари следната година. Тогаш и негов дом ќе стане Белата куќа.Но, пред да се пресели во новиот дом,...

Top