сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Архива по таг: добрососедство

Македонија

Борисов: Очекуваме по потпишувањето на договорот Скопје да преземе акција за прекинување на антибугарската пропаганда и говорот на омраза

„Договорот ќе биде правно обврзувачки документ меѓу двете земји регулира трајно и стабилно добрососедските...

Македонија

Светскиот македонски конгрес и Македонскиот манифест отфрлаат договор со Бугарија на антимакедонски основи и штетен по националните и државните интереси

Светскиот Македонски Конгрес и Македонскиот Манифест, нагласуваат загриженост за историската опстојба на македонската...

Top