недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 36 ново

Архива по таг: Дарко Лешоски

Култура

Бужаровска и Антоновски со остри критики по назначувањето на Лешоски за претседател на СВП: И тоа ни се случи, удар врз македонската култура и плукање врз нејзиното достоиство

Откако вечерва беше објавено дека Дарко Лешоски е назначен за претседател на Управниот одбор на Струшките вечери...

Top