вторник, 16 јануари 2018 | Вести денес: 87 ново

Архива по таг: грција

Балкан

Јоргос Катругалос: Преговараме за име кое ќе направи јасна дистинкција помеѓу историската грчка Македонија и државата чиј главен град е Скопје

Грчкиот алтернативен министер за надворешни работи задолжен за европски прашања и меѓународни економски односи,...

Top