недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 84 ново

Архива по таг: Груевски

Македонија

Груевски ја објави „Mолитва“ од Блаже Конески: Тие се мислат повикани да водат, а самите не можат да се ослободат и влечат по себе пороци

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил ја објави песната од Блаже Конески...

Македонија

Груевски: Се уште се трага по убиецот на Јанушев, а не се знае дали ќе се стигне до вистинскиот нарачател, за кој се збори дека е близок до власта (видео)

На денешниот протест организиран од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, пред граѓаните, кои се собраа околу 15.000,...

Top