вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 126 ново

Архива по таг: бугарија

Култура

Филмот „Ѕверот е сеуште жив“ на режисерското дуо Мина Милева и Весела Казакова кој е цензуриран во Бугарија, вчера пред битолската публика

Мина Милева и Весела Казакова се режисерското дуо кое стои зад документарниот филм  „Ѕверот е се уште жив“, кој...

Top