понеделник, 29 мај 2017 | Вести денес: 33 ново

Архива по таг: александар даштевски

sobranie
Македонија

Експертите со став: Претседавачот на Собранието и ВМРО-ДПМНЕ постапуваат деловнички и според Уставот, поинаков избор на претседател е државен удар

ВМРО-ДПМНЕ не го прекршува Уставот во Собранието на Република Македонија. Експертите сметаат дека пратениците...

Top