четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 106 ново

Соло: Приказна од Војна на ѕвездите – Solo: A Star Wars Story

solo-star-wars-story

Жанр:
акција, авантура, фантазија

Режија:
Рон Хауард

Актери:
Алден Еренраих, Вуди Харелсон, Џунас Суатамо, Емилија Кларк, Доналд Гловер, Тенди Њутон, Пол Бетани

Заработка:
29,3 милиони долари

Top