понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново
Дневен хороскоп за: вторник, 29.08.2017

Овен 21.3. - 20.4.

Доколку ве привлекуваат предизвикувачки или непознати ситуации, потребно е да прифатите и одреден степен на ризик во службените преговори. Понекогаш блиц проценката умее да ве залажи, посветете внимание на различните коментари и на време побарајте нечиј совет. Средбата со една личност за вас претставува „емотивен врв“, но за жал тој врв побрзо исчезнува и поминува отколку што би сакале.

Сугестија: Важно е да ја сочувате присебноста да духот и самоконтролата.

Top