сабота, 25 март 2017 | Вести денес: 69 ново
aries_red_transperentbg
Неделен хороскоп за: 20.03.2017 - 26.03.2017

Овен 21.3. - 20.4.

Нови случувања на работната сцена бараат дополнително внимание и ангажираност, но и покрај различните притисоци поголемиот дел од обврските ги завршувате во последен момент. Ве мачи финансиската неизвесност, важно ви е да го инвестирате своето знаење и енергија во корисни цели. Потребно е да го сочувате добриот соработнички однос како би ги оствариле своите работни визии. Се обидувате да го промените својот однос со партнерот во согласност со личните потреби, но имате чувство дека непрекинато се вртите околу исти теми. За жал, ве прати лош емотивен дијалог во односот со блиска личност. Работите кои ви изгледаат јасно или прифатливо, кај вашиот партнер предизвикуваат некој спротивен ефект или негодување.

Top