сабота, 20 јануари 2018 | Вести денес: 24 ново

Свет

Свет

Ким Јонг Ун: Американската територија е во опсегот на нашето нуклеарно вооружување, а копчето за негово активирање е секогаш на мојата маса

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун изјави дека САД не можат да почнат војна против неговата земја сега кога Северна...

Top