четврток, 21 септември 2017 | Вести денес: 79 ново

Скопје

Скопје

Коневски: Не сакам да верувам дека ќе се градат мигрантски кампови во Аеродром, но доколку Владата има намера да направи такво нешто ќе се борам против тоа со сите сили

Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, денеска во изјава за НОВА ТВ рече дека не верува дека во општината...

Top