понеделник, 27 март 2017 | Вести денес: 3 ново

Вести

kicevo6-1
Македонија

Протест во Кичево: За нас е неприфатливо да се промовира и прифати платформа во која се бара воведување двојазичност на цела територија (ФОТО)

Кичевчани уште еднаш излегоа на улиците во градот за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Za zaednicka makedonija 23 (35) (Custom)
Македонија

Велиновска: Овој вторник ги исплаши до коска сите кои мислат дека овде живеат диви луѓе со малку памет и ич самопочит и интегритет

Овој вторник ги стаписа, ги шокира и ги исплаши до коски сите што систематски, пропагандно преку политиките и интересите...

Top