вторник, 28 март 2017 | Вести денес: 107 ново

Вести

sobranie1-640x294
Македонија

Александрова: Претседателот на Собранието мора да ја гарантира унитарноста на државата, а не да поддржува платформи креирани во други држави

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Емилија Александрова, во Собранието на Република Македонија порача дека претседателот...

Top