понеделник, 18 декември 2017 | Вести денес: 118 ново

Вести

Култура

Филмските професионалци протестираа пред Министерството за култура: Кратењето на средствата за филм е директен удар кон македонска филмска продукција

Откако Министерството за култура го објави својот буџет за 2018 година, во кои Агенцијата за филм доби помалку наменски...

Македонија

Поради политички прогон на неистомислениците и апсење на пратеници: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на Собранието

Денес во Собранието на Република Македонија се закажани три седници. Сакаме да ве информираме дека Пратеничката...

Top