понеделник, 27 март 2017 | Вести денес: 2 ново

Македонија

или
Македонија

Илиевски: Заев рече ќе има влада до 24-ти, ние граѓаните на Македонија ви гарантираме нема да има влада основана на Тиранската платформа

Денес 25-тиот ден откако излеговме на улица. Ако се сеќавате, рекоа дека на 24 март ќе формирале влада. Ние гарантираме,...

грагани
Македонија

Анкета на ИПИС: Мнозинството смета дека политичката ситуација се влошува, граѓаните гледаат излез од кризата во нови предвремени избори

Дури 54,5 отсто од македонските граѓани сметаат дека политичката ситуација во Македонија дополнително се влошува....

Top