петок, 24 март 2017 | Вести денес: 25 ново

Македонија

Za zaednicka makedonija 23 (36) (Custom)
Македонија

Тасевски: Oвој народ е темелот на суверена независна и унитарна Македонија, нема да дозволи некој од надвор да ја уредува нашата држава!

На почетокот сакам да упатам една проака до сите странски бирократи, овој народ е темелот на суверена независна...

bogdan-3-640x336
Македонија

Илиевски: Го охрабруваме претседателот Иванов да не потклекнува под никакви притисоци, ние сме на улица се додека не се исполнат нашите барања!

Вечерва пред канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов, членот на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА,...

Top