среда, 28 јуни 2017 | Вести денес: 0 ново

Македонија

Македонија

Средба Груевски-Чавушоглу: Турција е важен пријател на Република Македонија и поддржувач во аспирациите за членство во НАТО (видео)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска заедно со членот на Извршниот комитет, Никола Тодоров оствари...

Top