среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 96 ново

Култура

Култура

Кица Колбе, писателка: Со „Земја на бегалците“ сакав да ја прикажам траумата и страдањето на обичните луѓе, кои остануваат невидливи по сите војни

Синоќа во Кино Култура беше одржана книжевната вечер посветена на последниот роман на еминентната писателка...

Top