понеделник, 23 јануари 2017 | Вести денес: 81 ново

Економија

silegov-igra
Економија

СДСМ со нова лага: Шилегов тврди дека ВМРО-ДПМНЕ ги отпуштило работниците од „Југохром“, а СДСМ потпиша договор дека ќе ја затвори фабриката

СДСМ по којзнае кој пат ја потценува интелигенцијата на граѓаните со апсурдни и лажни тврдења за кои вистината...

brodstoun-difens
Економија

Груевски најави на Фејсбук промоција на американската компанија која во Македонски Брод ќе произведува оружје за војската на САД

Ме радува што денеска имаме промоција на инвестицијата и плановите за развивање на американската компанија „Бродстоун...

Top