четврток, 17 август 2017 | Вести денес: 46 ново

Економија

Економија

Милошоски: Ако се има политичка воља новата влада со ребалансот ќе оддели 2 милиони евра за обештетување на граѓаните на Охрид,Ресен и Струга

Пратеникот Антонио Милошоски му се обрати на својот колега пратеник од редовите на СДСМ Томислав Тунтев ,, Недостојно...

Економија

Костадиновски: СДС покажа дека не се грижи за земјоделците, односот на министерството и владата кон производителите на лубеници е понижувачки

Лицемерниот и понижувачки однос на СДС кон земјоделците продолжува. Изминативе речиси 2 месеци СДС уште еднаш...

Економија

Самохрана мајка доби политички отказ од АХВ: Им застанав на патот на Зоран Атанасов и неговата криминална СДС банда, затоа останав без работа

До вчера била со највисоки признанија и достигнувања, а веќе од денеска е без работа.Самохраната мајка Катерина...

Top