сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 52 ново

Економија

Економија

Стоилковски: Економската катастрофа ја потврди и Светска Банка, каде се парите од зголемена наплата на даноците со кои се фали Владата?

Девастирачките податоци за економски раст од само 0,1%, сосекувањето на градежништвото, катастрофална реализација...

Економија

Мицкоски: Официјално Светска банка ги намали прогнозите за економски раст, цунами тројката Заев, Анѓушев, Тевдовски да понесат одговорност

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска кажа дека по катастрофалниот економски раст од само...

Top